Tap to unmute

Jak ma działać system dopłat do węgla? Kto może skorzystać? Jak będzie wyglądał zakup?

Udostępnij
Umieść na stronie
 • Opublikowany 14 cze 2022
 • Węgiel ma być importowany z różnych krajów i trafiać do polskich portów. Następnie będzie rozładowany i sortowany. Część nadająca się do spalana w kotłach zostanie skierowana do sprzedaży dla klientów indywidualnych poprzez prywatne firmy.
  Węgiel importowany prawdopodobnie będzie dominował głównie w północnej Polsce. Część towaru zostanie dostarczana przez firmy kurierskie, a część udostępniona bezpośrednio w składach.
  Uzupełnieniem będzie sieć składów partnerskich PGG sprzedających polski węgiel.
  Dopłaty trafią do firm, które sprzedają opał. Klient kupuje po cenie regulowanej i nie otrzymuje już żadnych pieniędzy. Cena ma być stała i zawsze wynosić 996,60 zł brutto za tonę.
  Kto może skorzystać z dopłat?
  Dopłaty do węgla przysługują tylko osobom które zadeklarowały, że ogrzewają dom węglem i posiadają taki wpis w deklaracji CEEB. W 2022 maksymalnie można kupić 3 tony węgla z dopłatą na jeden dom.
  Jak będzie wyglądał zakup?
  Należy udać się do punktu sprzedaży i pokazać dokument CEEB. To on uprawnia do zakupu z dopłatą. Cały system prawdopodobnie ruszy dopiero na przełomie lipca i sierpnia.
  Propozycje rządu dotyczące dopłat do węgla są jeszcze przed debatą i głosowaniami. Niektóre propozycje mogą się jeszcze zmienić.
  --------------------
  Sprawdź ceny w Twojej okolicy:
  ocieplenie elewacji, poddasza lub podłogi: www.oferteo.pl/elewacje-ociep...
  okna, drzwi: www.oferteo.pl/okna-drzwi/zap...
  rekuperacja: www.oferteo.pl/montaz-wentyla...
  Porównaj ceny pomp ciepła: www.oferteo.pl/pompy-ciepla/z...
  Porównaj ceny instalacji fotowoltaiki: www.oferteo.pl/panele-fotowol...
  ----------------------
  Katalog ekogroszków: jakiekogroszek.pl/katalog-eko...
  Zachęcam do subskrybowania kanału i zaznaczenia dzwonka aby być na bieżąco: plclip.com/channel/UCkkR...
  Nasza grupa FB: groups/jakie...
  ----------------------
  dopłaty do węgla 2022 | dopłaty do ekogroszku | cena gwarantowana węgla | dopłaty do węgla importowanego | węgiel z dopłatą

Komentarze • 117

 • Łukasz Piątkowski
  Łukasz Piątkowski 3 miesięcy temu +21

  Szkoda tylko że Pani miniser Moskwa nie powiedziała że ten węgiel z importu na wejściu do portuw Polsce będzie kosztował już 1700zł za tonę (węgiel+transpor statkiem z Kolumbii), więc kto za 50zł przesieje ten węgiel na różne frakcje i przetransportuje to np do Poznania, a ewentualnie jak trafi na skład węgla to sprzedający będzie to robił w czynie społecznym czy jak?

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu +2

   @Jan Kanownik tam są tylko cwaniaki!

  • Jan Kanownik
   Jan Kanownik 3 miesięcy temu +3

   Dokładnie tak .mysla że pośredniczy zrobią to za darmo .powodzenia .pisredniczy albo wystawia swoją kwotę, albo nie będą obsługiwać, a rząd ch....i to wielkiego moze. Transpirt też kosztuje ,3 tony dużym to bezsens ,małych wywrotek wiele nie ms a i tak wiekszosc jest na składach węgla. Czyli albo pośrednik, albo wcale .duzym też raczej nie da się obsłużyć kilku klientów, bo zazwyczaj ładują tylko na jeden papier, a zaladowanym ponownie wjechać nie można. Gdyby nawet się udało to i tak to trzeba gdzieś przeladowac i rozważyć. O tym że trzeba przesuwać ,bo na kilka razy przeładowany to miały będzie połowa to nawet nie wspomnę. Szanowny rządzie powodzenia, ale idiotow to szukajcie u siebie .

  • Waldemar Kupczyk
   Waldemar Kupczyk 3 miesięcy temu

   9

  • Jaki Ekogroszek?
   Jaki Ekogroszek?  3 miesięcy temu +4

   To jest pytanie za 100 punktów.
   PS Może mamy wynegocjowane jakieś zniżki ;)

 • Paweł Sobczak
  Paweł Sobczak 3 miesięcy temu +21

  Gdzie są ci co doprowadzili Polskie górnictwo do takiego stanu że Polska kraj który stoi na węglu ,nie jest w stanie dostarczyć obywatelom polskim węgla do ogrzewania domu, dlaczego ludzie którzy się przyczynili do tego nie ponoszą odpowiedzialności,
  To jest sytuacja taka jak by powiedzieć Arabom że paliwa zabraknie i muszą importować , i będzie dla nich trzy razy droższe , myślę że ten co by to ogłosił i ci co się do tego przyczynili nie dożyli by zachodu słońca.
  A w Polsce, zero odpowiedzialności , niech Polaczki płacą , albo niech siedzą w zimnym
  Każdy przeciętny Polak wie że ekogroszku jest potrzebna tona na miesiąc , a ile proponują rządzący ???
  Może lato przeciągnie się do gwiazdki , i zacznie przed prima aprilis to wtedy opału wystarczy
  Pozdrawiam

  • Irena Zielska
   Irena Zielska 3 miesięcy temu

   @Agata siedzieć ??? i jeszcze mamy tych bydlaków utrzymywać ??!!!
   Konfiskata majątków całych rodzin polsko-jezycznych i przywrócić karę śmierci !!!

  • TOMASZ LELONKIEWICZ
   TOMASZ LELONKIEWICZ 3 miesięcy temu

   Prawda jest po środku tak naprawdę bo część kopalni była zamknięta bo łączyli takjaby dwie w jedną przez to że fedrowały te same pokłady jest to do zweryfikowania. Kolejną sprawą jest to że wyczerpały się pokłady, które opłacało się wydobywać bo naprzykład w urobku było więcej kamienia niż węgla lub jakość węgla w danym pokładzie była zdecydowanie za niska. Aktualnie tak mniejwięcej od dwóch trzech lat większość dobrego węgla wysyłana jest za granicę jeśli by nasz rząd zerwał te kontrakty napewno ten problem byłby o wiele mniejszy

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu +1

   @Łukasz W." Wina tuska "! Gratuluję!

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   @Agata wiieć nie siedzieć będziesz ich jeszcze utrzymywał oszalałem mało do tej pory ile będą jeszcze rodziny w Polsce głodować żeby tym wieprzom się z mordy przelewało!

  • wojtek polak
   wojtek polak 3 miesięcy temu

   @Paweł Sobczak zgadzam się z Tobą .Problem jest taki że Unia przyjela nowych członków tylko po to żeby ograbić i szerzyć interes tych którzy ją założyli a obecnie jest w rękach szaleńców wręcz polierdolencow przesiąkniętych globalizmem lewactwem i wszelkiej maści zboczeniami niszczącymi naturalny porządek tego swiata

 • Mathew Blacksmith
  Mathew Blacksmith 3 miesięcy temu +7

  Kraj leżący na węglu staje się nędzarzem energetycznym brawo PiS

 • Grzegorz Krzycki
  Grzegorz Krzycki 3 miesięcy temu +9

  Pożyjemy, zobaczymy. Na razie węgla jeszcze nie ma w dystrybucji, nie ma też listy współpracujących składów, nie ma nawet ustawy. Nie wiadomo też, czy cena obowiązuje przy zakupie luzem czy także w workach. Czy obowiązuje przy każdej frakcji? W końcu nam chodzi tutaj głównie o zakup ekogroszku. 🥺

 • Slawek Czechowski
  Slawek Czechowski 3 miesięcy temu +32

  przecież to się kupy nie trzyma, węgiel na giełdzie kosztuje około 300 dolarów, gdzie transport do Pl, sortowanie, transport na składy itd. Ten system może zadziałać tylko do węgla wydobywanego w Pl, to chyba oczywiste, tylko, że wydobywamy kilka milionów ton za mało. Dodam, że od sierpnia zaczyna działać embargo na rosyjski węgiel w UE, bo oczywiście my jesteśmy naiwni i wprowadziliśmy już wcześniej !!!! ps. Pani Moskwa ma takie pojęcie o węglu jak ja o rozszczepianiu atomów, opowiada takie bzdury, że głowa mała !!!!

 • Marek K
  Marek K 3 miesięcy temu +9

  3 tony na stary nieocieplony czy duzy dom to za malo na caly dlugi sezon, ale zapewne doliczaja do tego jeszcze 2 tony chrustu, moze tez z importu, bo naszego tez zabraknie w kraju lasow, drzew ;) tylko jak nim palic w kotle z podajnikiem V klasy bez rusztu awaryjnego? Ludzie i z tym juz kombinuja. Sklep www sprzedaje po 5 ton i wtedy kazdy ma wybor czy chce 5 czy mniej. Kokosowe interesy robia na tym rozgardiaszu niezliczone cwane firmy i fizyczni spekulanci chytrusi. Ktos np kupil juz 5 ton z www po te 700 czy 1000 zl, teraz znowu moze kupic 3 tony, a mial i tak zapas wczesniejszy na caly nowy sezon albo ogrzewa czyms innym, slowem sprzeda np te niepotrzebne mu 8 ton po 2000. Kupic tanio, sprzedac drogo, stara zasada jesli jest niedobor i paniczny popyt. Doplaty rzadowe do wegla importowanego zanosza sie na gigantyczne sumy, najpierw zejscie z ceny swiatowej, potem kompensacja innych kosztow zeby pod dom 3 tony mogly zajechac po 1000 zl. Pewnie niejedna kopalnie mozna by za to zbudowac czy otworzyc, a ile odwiertow i instalacji geotermalnych w sensie komunalnym dla ludu? Najlepsza lokata teraz, to kupic tani wegiel i trzymac go :) A obiecywali postawic sie UE, zastopowac dekarbonizacje, likwidacje kopaln, ba mialy powstac nowe, takze elektrownie weglowe... Polakom pozostaje odrzucic wszystkie partie i przejsc na jakis rewolucyjny anarchizm sprzeciwu z postulatem obalenia tego systemu i zapewne opuszczenia UE. Pamietajmy ze nacisk na dekarbonizacje to globalne zjawisko, finansowal to zdaje sie m.in tez Bank Swiatowy, ale tak niszcza tylko slabe, zniewolone kraje. Zniszcza wegiel to cena pradu poszybuje w kosmos, bo na gazie taniego pradu nie wytworza, atomicami tez nie.

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   Atomicami ogrzejesz się za darmo na jesieni jak zrobią parę grzybków to całe Usrael-nato!

 • Alina Wiejtaczek
  Alina Wiejtaczek 2 miesięcy temu

  Moim zdaniem jedna z pułapek tkwi w tym,że chcąc kupić węgiel nie wystarczy mieć pieniądze , ale podać specyficzne dane.

 • themkpi
  themkpi 3 miesięcy temu +1

  Jak w filmie ,wegiel przywiezli -przed wojna tez tak było .

 • Daniel Nowakowski
  Daniel Nowakowski Miesiąc temu

  Przecież mamy globalne ocieplenie. W czym problem :) ?

 • Danuta
  Danuta 3 miesięcy temu +16

  Mój Boże co z nami zrobili...

 • RAFAŁ WOJCIECHOWSKI
  RAFAŁ WOJCIECHOWSKI 3 miesięcy temu +3

  A ci co peletem ogrzewają to na drzewo 🌴 wypad?

 • Andrew
  Andrew 3 miesięcy temu +6

  Czy transport węgla z Australii jest ekologiczny?

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   @Apoloniusz pójdziesz na Warszawę,no i tak samo reszta i jesteśmy w ciemnej d.!!!???to jest naród w dupę jebany!a to co oni robią to się nazywa polityka!

  • Apoloniusz
   Apoloniusz 3 miesięcy temu +1

   @Krzysztof Pieróg nie tylko, chodzi też o to żeby Polacy mieli czym palić bo nasze kopalnie są nieaktywne a węgiel z Rosji zablokowany.

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   Tu nie chodzi o ekologię tylko maxymalny profit dla corporacji!

  • Apoloniusz
   Apoloniusz 3 miesięcy temu

   Czy człowiek w swoich działaniach jest ekologiczny?

 • Wojciech K
  Wojciech K 3 miesięcy temu +7

  Super komentarz. Same konkrety. Wypowiedź Pani minister Moskwy nie była taka jasna.

 • 100of1000
  100of1000 3 miesięcy temu +1

  A co jeśli trzy lokale (budynki) ogrzewane są za pomocą jednego pieca?

  • 100of1000
   100of1000 3 miesięcy temu +2

   @Aomine Niestety chyba tak to właśnie będzie interpretowane, co jest wg mnie BŁĘDEM. Rodzina X spala X ton, rodzina Y spala Y ton itd... Bez sensu jest to sumować.

  • Aomine
   Aomine 3 miesięcy temu +1

   Do zakupu potrzebne jest ceeb gospodarstwa domowego i czym jest ogrzewane. Czyli jak jest jeden piec to te 3 budynki zalicza się jako jedno gospodarstwo z tego co mi się wydaje

 • Bożena Szymczak
  Bożena Szymczak 3 miesięcy temu +4

  Komu wraca ,za chwilę będziemy mieli wszystko na kartki

 • Hdxgy fcg
  Hdxgy fcg 3 miesięcy temu

  A czy to prawda, że maja zaprzestac odmetanowywac kopalnie ponoc id 1 wrzesnia 2024.
  To juz niech każdy sobie dalej odpowie.

 • RafiMLed
  RafiMLed 3 miesięcy temu +2

  Inflacja? ohh ale się cieszy, za dofinansowanie zapłacimy wszyscy, jeszcze dodrukują kasę i kredytobiorcy się dołożą

 • Włodek Prymaka
  Włodek Prymaka 3 miesięcy temu +1

  Jak to jak normalnie ,zgodnie z literą prawa ogłoszona

 • themkpi
  themkpi 3 miesięcy temu

  Juz wiem ze to nie wypali ,albo dopłata będzie dla tych ktorych dochod na członka rodziny nie przewyższy brutto 1000 zł nietto 700 złczili mało kto sie załapie

 • Jacek Długowolski
  Jacek Długowolski 3 miesięcy temu +10

  Zobaczymy. Bo na PGG już 2 miesiace próbuję coś kupić

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   Wina tuska!

  • Marek K
   Marek K 3 miesięcy temu

   Zeby tego uniknac lokalny sklad wegla kupil mi orzecha z Piasta, zaplacilem z dowozem 1020, ale ceny rosna z tygodnia na tydzien

 • ROBERT N.
  ROBERT N. 3 miesięcy temu +3

  Cena węgla na Ukrainie to 125zł w Polsce 3000tś.

  • jan gorzkowski
   jan gorzkowski 3 miesięcy temu +1

   Sprowadzać z Ukrainy

  • Marek K
   Marek K 3 miesięcy temu

   Zapewne i paliwa plynne plus gaz tez maja tansze mimo wojny. Rzad z nami wojuje, ale kto mieczem wojuje, od miecza zginie

 • Paweł Szorcz
  Paweł Szorcz 3 miesięcy temu +3

  Czy ekogroszek też będzie można kupić? Czy tylko węgiel

  • Lekker Air
   Lekker Air 3 miesięcy temu +2

   miał płynie więc niby też węgiel ale kto pali miałem? przemysł?

  • Jaki Ekogroszek?
   Jaki Ekogroszek?  3 miesięcy temu +2

   Pewnie tak, ale nie ma jeszcze podanych konkretów. Będę informował na bieżąco.

 • Bibrus Polski
  Bibrus Polski 3 miesięcy temu +11

  A co z ekogroszkiem?

 • Jan RITTER
  Jan RITTER 3 miesięcy temu +1

  To jest śmiech na sali co się odpierdziela a Polska na węglu leży

 • Prostownik Dwupołówkowy
  Prostownik Dwupołówkowy 3 miesięcy temu +7

  Niektórzy mówią o nich: kałowe midasy. Twierdzą, że za co się nie zabiorą, gówno z tego wychodzi.

  • Princeps Matthaeus
   Princeps Matthaeus 3 miesięcy temu +1

   oni nie są głupi, oni dobrze wuedzieli co robią zarówno ci z PISU jak i z PO. Sprzedali polski węgiel za judaszowe monety, a Ty Polaku siedź w zimnym..

 • Stanislaw Śmiejkowski
  Stanislaw Śmiejkowski 3 miesięcy temu +2

  Fajnie ja mam pięć na eko miał i co to oznacza.

  • Pafko 1983
   Pafko 1983 3 miesięcy temu

   Że będziesz palił ekogroszkiem,albo orzechem.
   Da się

  • trek6500ver2007
   trek6500ver2007 3 miesięcy temu +1

   Pięć piecy na ekogroszek?

 • Adnri Bieskov
  Adnri Bieskov 3 miesięcy temu

  Zamknąć kopalnię nie opłaca sie poco Polsce węgiel nie eko beee chorągiewki je.... Teraz każdy dostanie duży worek na katrofle i jak będzie zimno bedzie zapi....... po schodach góra dół i będzie cieplutko. Gorole i bedzie eko i zdroowo .

 • Marek Cygan
  Marek Cygan 3 miesięcy temu +2

  Czysta komuna wraca.

 • Krzysztof Palka
  Krzysztof Palka Miesiąc temu

  Ogrzewam PRĄDEM który mocno podrożał. DLACZEGO NIE MA DOPLATY DO NAJBARDZIEJ PROEKOLOGICZNYCH ŹRÓDEŁ a kopciuch dostają z moich podatków ?

 • Andrzej M
  Andrzej M 3 miesięcy temu +15

  Czyli chcecie powiedzieć że składom węgla które dziś sprzedają ekogroszek po średniej cenie 3000 zł będzie bardziej się opłacało sprzedać go za 996 zł bo dostaną 750 zł dopłaty? Ha Ha Ha Kolejna brednia jak to, że każdy może kupić tanio węgiel na PGG. No fakt, może kupić każdy ale nie każdemu się to uda. Problemem nie jest cena tylko to że nie ma zagwarantowanej ilości pozyskania węgla. Niech załatwią brakujący węgiel i cena sama się unormuje.
  Jeśli brakuje 5mln ton węgla to nawet jak będzie węgiel po 99 groszy/tonę to w zimie dalej będzie brakowało 5 mln ton.
  Będą dopłacać składom, to wcale się nie zdziwię, jeśli składy będą sprzedawać węgiel tylko na papierze, na piecyki zadeklarowane tam gdzie nawet komina nie ma . Kto to będzie sprawdzał i kto za te kontrole zapłaci?
  Z dotacji jeszcze nic dobrego nie przyszło. Niech nasi rządzący pomyślą skąd załatwić brakujący węgiel zamiast wydawać jeszcze więcej nieswoich pieniędzy

 • Adrian Kasperek
  Adrian Kasperek 3 miesięcy temu +5

  Ciekawe jak ktoś ma na ekogroszek to też kupi węgiel?

  • Adrian Kasperek
   Adrian Kasperek 3 miesięcy temu

   @Jazda bez Celu 18 cham to cię wychował i zapomniał utopić a czy zrobił to tylko matka.

  • Jazda bez Celu 18
   Jazda bez Celu 18 3 miesięcy temu

   @Adrian Kasperek Z wypocin twojego Starego Powstałeś więc zachowuj się chamie.

  • Adrian Kasperek
   Adrian Kasperek 3 miesięcy temu +2

   @Jazda bez Celu 18 pytam kogoś kto coś wie nie kogoś kto bez Celu wylewa tu swoje wypociny

  • Jazda bez Celu 18
   Jazda bez Celu 18 3 miesięcy temu

   @Adrian Kasperek To po co pytasz.

  • Adrian Kasperek
   Adrian Kasperek 3 miesięcy temu

   @Jazda bez Celu 18 to jest produkt z węgla więc szkoda twych wypocin.

 • Tadeusz Matusiak
  Tadeusz Matusiak 3 miesięcy temu +1

  ale facet nie pokazales deklaracje C jak wyglada tylko pokazales formularz A

  • Jaki Ekogroszek?
   Jaki Ekogroszek?  3 miesięcy temu

   Tak, to jest formularz. Wydruk deklaracji wygląda podobnie.

  • Chiro
   Chiro 3 miesięcy temu +1

   Deklaracja CEEB chłopie. Wiesz w ogóle, że masz ją złożyć do lipca?

 • Hanna Katafiasz
  Hanna Katafiasz 3 miesięcy temu

  Śmiech na sali to tylko informacja która pokazuje cały ten cyrk precz z tym żydowskim rządem

 • Michal Jankowski
  Michal Jankowski 2 miesięcy temu

  CHORE TO TO MALO POWIEDZIANE!!!

 • KociskoV99
  KociskoV99 3 miesięcy temu

  A ekogroszek?

 • Edward Drążek
  Edward Drążek 3 miesięcy temu

  Taaak ? !!! Proszę się przyjrzeć co przewiduje z 02-02-20
  22r Dz U 2022 póz. 241 z dnia 17-12-2021r O zmianach funkcjonowania Górnictwa węgla Kamiennego, który mówi
  w skrócie " wsparcie finansowe stopniowego wygaszania działalności wydobywczej"

  • Edward Drążek
   Edward Drążek 3 miesięcy temu

   @Krzysztof Pieróg słuchają UE jak świnia grzmotu a potem takie skutki. Zalewać i niszczyć kopalnie. Cymbalistwo do entej potęgi i sabotaż w jednym.

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu +1

   @Edward Drążek mówili że będą wygaszać górnictwo w Polshe a górnicy maja jechać na koniec świata za robotą vwszystko jest w tych nagraniach i Pinokio też tam jest nagrany!

  • Edward Drążek
   Edward Drążek 3 miesięcy temu

   @Krzysztof Pieróg Tak to było kiedyś, a "ustawka" mówi o dobie dzisiejszej a właściwie o nadchodzącej jesieni i zimie . Chuchaniem się NIE OGRZEJEMY i w kraju w którym
   pokłady węgla stanowią 80% zasobów Europy. Gdzie obiecane kiedyś elektrownie atomowe. Min. Grad brał potężną pensję a elektrowni NIE MA.

  • Krzysztof Pieróg
   Krzysztof Pieróg 3 miesięcy temu

   Przecież w sowa i przyjaciele o tym mówili zobaczcie sobie nagrania na PLclip jeszcze gdzieś są!

 • TOMASZ LELONKIEWICZ
  TOMASZ LELONKIEWICZ 3 miesięcy temu

  Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jest jeszcze jeden haczyk ja jako osoba prowadząca skład nawet jeśli kupę węgiel który jakimś cudem zmieści się w tych dopłatach i jakoś uda mi się go w tej kwocie przywieść i jeszcze coś mi zostanie po dopłacie 750zł to na ten momęt jest kwota maksymalna jaką może dostane bo wnioski na odzyskanie zamrożonych pieniędzy, które niewiem czy mam pozyskać z kredytu czy nie wiem z jakiej magicznej skarbonki mozna składać w styczniu przyszłego roku i dopiero w tedy będzie przeliczone ile pieniędzy oddadzą bo kwota dopłaty jest sztywna jak nie starczy to będą obcinali i zwacali mniej. Dla mnie w tym kształcie jest nie realne bo przez to wychodzi że muszę dotować to z własnej kieszeni (do czasu aż może skarb państwa mi odda) na co mnie po prostu nie stać i jeszcze jest ryzyko ze ta kwota będzie pomniejszona bo im kasy nie starczy i powiedzą że niestety nie przewidzieli takiego zainteresowania i oddadzą naprzykład 500zł za tonę

 • Andrew
  Andrew 3 miesięcy temu +3

  Kto za te cyrki zapłaci :-)

  • marek
   marek 3 miesięcy temu

   No jak kto podatnik a zawsze wieczorkiem można wprowadzić nową daninę czy podateczek pisiory ogarną ...

 • gizbern
  gizbern 3 miesięcy temu +3

  Operator z fadromy to jakaś dopa

 • Sonia Mirela
  Sonia Mirela 3 miesięcy temu

  Co to jest ,,wpis w deklaracji C,,?

  • griszka85
   griszka85 3 miesięcy temu +3

   Deklaracja CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (niewyraźnie to wymówił)

  • adam adamski
   adam adamski 3 miesięcy temu +1

   Deklaracja CEEB

 • Janusz Salamon
  Janusz Salamon 2 miesięcy temu +1

  Nie robicie ludzi za huja

 • Henryk Mostkowski
  Henryk Mostkowski 3 miesięcy temu

  jarek będzie dawał tym co go będą chwalić i uwielbia ć. cyrk komunistyczny

 • Wesoły Romek
  Wesoły Romek 3 miesięcy temu +8

  Na jaki chuj importować z zagranicy i dopłacać. Trzeba kopać swój i sprzedawać a w tv propaganda ze ludzie umierają z zimna i wprowadzić polską kreatywną księgowość dla urzędników z EU 😃 kto to będzie sprawdzał

  • Marek Cygan
   Marek Cygan 3 miesięcy temu +1

   @Wesoły Romek tu trzeba siedzieć i brać się za nich.

  • Wesoły Romek
   Wesoły Romek 3 miesięcy temu +1

   @Marek Cygan i gdzie tu teraz pojechać na wschodzie komunizm i marksizm i na zachodzie to samo 🥴

  • Marek Cygan
   Marek Cygan 3 miesięcy temu +1

   Lewacka unia i globaliści do tego doprowadzili. Gates powiedział masz ciężko pracować na ogrzewanie i wodę, na resztę ma ci zabraknąć. Plan jest realizowany.

 • Zdzisław Marek
  Zdzisław Marek 3 miesięcy temu

  Pora kopać biedaszyby.

 • Krzysiek W
  Krzysiek W 3 miesięcy temu +7

  Pierdoly ten plan rządu tak jak i twoja opowieść. Węgiel w porcie kosztuje 2tys bo już statek wpłynął i chętni byli na zakup. Dolicz transport marzę i jak super pomysł minister moskwy ma zapewnić węgiel na składzie w cenie 966? Pomijając fakt że to węgiel nie sortowany i większość to miał węglowy. Drugie źródło pgg. Kupić węgiel w cenie 900zl.na kopalni to trzeba stać tydzień a to koszty doliczyć transport to na skaldzie wyjdzie 966?
  Powielacie takie głupoty że masakra.

 • Mały Polak
  Mały Polak 3 miesięcy temu

  Dokument "C" powiadasz? A co to jest?

 • Elzbieta Wisniewska
  Elzbieta Wisniewska 3 miesięcy temu +6

  Polska weglem stoi

  • trek6500ver2007
   trek6500ver2007 3 miesięcy temu +2

   W Polsce bez węgla ani rusz, na głowie staną i będzie znowu stała

  • Gregorsor
   Gregorsor 3 miesięcy temu +1

   Przez unijne normy kazali wycofywać się z węgla przez co po wrzuceniu embarga jest deficyt jak kopalnie wyłączysz to w większości ja pozalewa i ciężko jest później zejść tak nisko jak się było

  • Jaki Ekogroszek?
   Jaki Ekogroszek?  3 miesięcy temu +1

   Stała. Kopalnie są w dużej części zamknięte lub w likwidacji.

 • Michał Klimczak
  Michał Klimczak 3 miesięcy temu

  9

 • Ela Janska
  Ela Janska 3 miesięcy temu

  Co za bzdury🤣

 • Janusz Salamon
  Janusz Salamon 3 miesięcy temu +6

  Kogo robicie za huja i tak dopłaty bendom z naszych podatków

 • Blacharz Ostatniej Szansy
  Blacharz Ostatniej Szansy 3 miesięcy temu +1

  Tylko pis ,hehe

 • Sati
  Sati 3 miesięcy temu +1

  A co z eko groszkiem o tym nikt nic nie mowi